حداکثر 5 پرونده ، هر اندازه 10 میلیون پشتیبانی می شود. خوب
Beijing Haina Lean Technology Co., Ltd 86-010-57158440 marina@hnl-electronic.com

اخبار

قیمت دریافت کنید
خانه - اخبار - تفاوت بین PCB و PCBA چیست؟

تفاوت بین PCB و PCBA چیست؟

November 17, 2021

تفاوت بین PCB و PCBA چیست؟


PCB مخفف است تخته مدار چاپی، که به چینی ترجمه شده است، به آن برد مدار چاپی می گویند.از آنجایی که با چاپ الکترونیکی ساخته می شود، به آن برد مدار چاپی می گویند.PCB یک قطعه الکترونیکی مهم در صنعت الکترونیک و پشتیبانی از قطعات الکترونیکی است.PCB به طور گسترده ای در ساخت محصولات الکترونیکی استفاده شده است، به همین دلیل می توان از آن به طور گسترده استفاده کرد.


ویژگی های منحصر به فرد آن به شرح زیر است:
1. تراکم سیم کشی بالا، اندازه کوچک و وزن سبک، که منجر به کوچک سازی تجهیزات الکترونیکی می شود.
2. به دلیل تکرارپذیری و سازگاری گرافیک، خطاهای سیم کشی و مونتاژ کاهش می یابد و زمان نگهداری، اشکال زدایی و بازرسی تجهیزات صرفه جویی می شود.
3. برای مکانیزاسیون و تولید خودکار مساعد است که بهره وری نیروی کار را بهبود می بخشد و هزینه تجهیزات الکترونیکی را کاهش می دهد.
4. طراحی را می توان استاندارد کرد تا تبادل را تسهیل کند

 

PCBA مخفف است برد مدار چاپی + مونتاژ، به این معنی که PCBA از کل فرآیند بارگیری SMT برد خالی برد PCB و سپس Plug-in DIP عبور می کند.

 

SMT و DIP هر دو روشی برای ادغام قطعات روی PCB هستند.تفاوت اصلی این است که SMT نیازی به سوراخ کردن PCB ندارد.در DIP، پین های پین قطعات باید در سوراخ هایی که دریل شده اند وارد شوند.


فن آوری نصب سطحی SMT (فناوری نصب شده روی سطح) عمدتاً از ماونترها برای نصب برخی از قطعات ریز روی PCB استفاده می کند.فرآیند تولید عبارت است از: موقعیت یابی تخته مدار چاپی، چاپ خمیر لحیم کاری، نصب نصب، و کوره جریان مجدد و بازرسی نهایی.


DIP به معنای "پلاگین" است، یعنی قرار دادن قطعات روی برد PCB.این ادغام قطعات به صورت پلاگین زمانی است که برخی از قطعات از نظر اندازه بزرگتر هستند و برای فناوری قرار دادن مناسب نیستند.فرآیند اصلی تولید عبارت است از: چسب چسب، پلاگین، بازرسی، لحیم کاری موج، چاپ و بازرسی نهایی.

 

از مقدمه بالا، می توان فهمید که PCBA به طور کلی به یک فرآیند پردازش اشاره دارد که می تواند به عنوان یک برد مدار تمام شده نیز درک شود، به این معنی که PCBA تنها پس از تکمیل فرآیندهای روی برد PCB قابل شمارش است.PCB به یک برد مدار چاپی خالی اطلاق می شود که هیچ قطعه ای روی آن وجود ندارد.موارد فوق تفاوت بین PCB و PCBA است.

 

آخرین اخبار شرکت تفاوت بین PCB و PCBA چیست؟